Anasayfa Haberler

TUI SENSATORI Resort Barut Sorgun’a “Hijyende Mükemmellik” sertifikası!

Eczacıbaşı Profesyonel’in işletmelerin temizlik ve hijyen standartlarını yükseltmek ve müşteri memnuniyetini artırmak hedefiyle 2017 yılında hayata geçirdiği “Hijyende Mükemmellik” projesi devam ediyor. Üç adımda kusursuz hijyen sağlanmasını amaçlayan proje çerçevesinde denetim, takip ve koruma aşamalarına tabi tutulan TUI SENSATORI Resort Barut Sorgun Otel “Hijyende Mükemmellik” sertifikasını almaya hak kazandı.
Müşteriler ev dışında önce “temizlik” diyor
11 Aralık’ta Antalya’da Akra Barut Otel’de düzenlenen törende TUI SENSATORI Resort Barut Sorgun Otel yönetimine sertifikasını takdim eden Eczacıbaşı Profesyonel Pazarlama Müdürü Pelin Özbilgin şunları söyledi; “Müşteri sadakatini ve devamlılığını sağlamak için hijyenin işletmeler için öncelikli olması gerekiyor. Sektöre yönelik gerçekleştirmiş araştırmaların sonuçlarında gördük ki; otel ve yeme içme noktalarını kapsayan ev dışı tüketim noktalarında yemek yiyen tüketicilerin yüzde 68’i restoran seçim kriterlerini sıralarken birinci sırada ‘‘temizlik’’ diyor ve gittiği restoranlardaki tuvaletlerin temizliğini yeterli bulmayanların oranı ise %61. Tüketicilerin %58’i ise temiz olmadığı için bu restorana gitmeyi bırakıyor. Eczacıbaşı Profesyonel olarak bizler, işletmelerin hijyen çözüm ortağı olarak son kullanıcıların beklentilerini her zaman göz önünde bulunduruyoruz. ‘’Hijyende Mükemmellik’’ projemizde bu kapsamda hayata geçirdiğimiz bir denetim ve sertifikasyon sürecidir. “
“Barut Sorgun Otel “Hijyende Mükemmellik” aşamalarını başarıyla tamamladı”
Barut Sorgun Otel’in Hijyende Mükemmellik projesi kapsamında geçtiğimiz aylarda “durum değerlendirme, eğitim ve denetim” aşamalarına tabi tutulduğunu söyleyen Özbilgin, “Eczacıbaşı Profesyonel Akademi hijyen denetçilerimiz tarafından gerçekleştirilen mikrobiyolojik testler ile otelin housekeeping, mutfak, f&b, a la carte ve su şartlandırma bölümlerinde hijyen denetimi yapıldı ve geliştirilmesi gereken alanlar tespit edildi. Bu departmanlarda çalışan personele hijyen ve gıda güvenliği eğitimleri verilerek, uygun yönlendirmeler yapıldı ve hijyen uygulamalarında iyileştirmeler sağlandı. Son olarak ise temizlik maliyetlerini düşürecek ve zamandan tasarruf sağlayacak doğru uygulama yöntemleri işletmeye aktarıldı. Tüm bu aşamalardan başarıyla geçen Barut Sorgun Otel, bugün “Hijyende Mükemmellik” sertifikası almaya hak kazandı.” diyerek otel yönetimine sertifikasını takdim etti.
 
3 adımda kusursuz hijyen hedefleniyor
Hijyende Mükemmellik projesi denetim, takip ve koruma başlıkları altında 3 aşamada yürütülüyor. Eczacıbaşı Profesyonel bünyesinde kurulan EP Akademi, uzman danışman kadrosu ile işletmenin mevcut durumunu inceleyerek değerlendirme yapıyor. Ardından gelen takip aşamasında ise düzenli ziyaretler ve eğitimler ile hijyende standartlaştırma hedefleniyor. Koruma aşamasında ise düzenli ziyaretler ve işletmenin doğru uygulamaları sonucunda işletmede ulaşılan hijyen standartları koruma altına alınıyor, temizlik maliyeti düşürülüyor ve zaman tasarrufu sağlanıyor. Ayrıca işletmede çalışan sektör profesyonellerinin de hijyen bilinci artırılıyor. Bu 3 aşamayı başarıyla geçen işletmeler “Hijyende Mükemmellik” sertifikasını almaya hak kazanıyor.

© Tüm hakları saklıdır. 2021 Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri